Elektroinštalácia, rozvody, silnoprúd

Poskytujeme komplexné služby pri navrhovaní, realizácii a servise elektroinštalácie a elektrických rozvodov.


Zabezpečíme montáž rozvodov v novostavbách, realizáciu elektroinštalácie pri rekonštrukciách domu či bytu, ako aj rozšírenie, alebo rekonštrukciu existujúcej elektroinštalácie. Pri inštalácii nových rozvodov, či komplexnej rekonštrukcii inštalácie Vám navrhneme najlepšie rozmiestnenie zásuviek a vypínačov, ktoré bude vyhovovať aj Vašim budúcim potrebám.


Pri existujúcich elektroinštaláciách navrhneme a zrealizujeme jej modernizáciu. Staré rozvody, vypínače, zásuvky a poistkové skrine nahradíme ich modernými variantami.


Pri našej práci používame len kvalitné materiály a elektroinštalačné prvky, ktoré spolu s kvalitne odvedenou prácou zabezpečia maximálnu trvácnosť, bezpečnosť a bezporuchovosť elektroinštalácie vo Vašom byte či dome.

Rekonštrukcia elektorinštalácie

Rekonštrukciou elektroinštalácie zvýšite nielen hodnotu nehnuteľnosti, ale aj jej bezpečnosť, keďže staré elektroinštalácie nevyhovujú dnešným normám.


Už niekoľko rokov pribúdajú do domácností rôzne spotrebiče a tým sa zvyšuje energetická náročnosť na elektroinštaláciu.

Staré elektroinštalácie majú malý počet zásuviek vzhľadom na počet elektrospotrebičov, ktoré v nich sú zapojené. Rieši sa to rôznymi rozdvojkami alebo predlžovačkami s väčším počtom zásuviek. Lenže vzhľadom na dnešnú energetickú (prúdovú) náročnosť domácností, majú staré hliníkové inštalácie malý počet okruhov (ističov) a nedostatočne dimenzovaný prívodný kábel na to, aby takéto riešenie mohlo bezpečne fungovať naveky. Keď si k takémuto energetickému preťažovaniu elektroinštalácie pripočítame vlastnosti hliníka (oxidácia a následne zvýšený prechodový odpor, dvojnásobná roztiažnosť oproti svorkám, v ktorých je upevnený, tzv. tečenie, len 0,62 % vodivosti oproti medi), je len otázkou času, kedy sa začnú objavovať prvé problémy ako je iskrenie alebo vyhorenie niektorej zásuvky, ktoré pravdepodobne zažila väčšina domácností. Nanešťastie to sú len prvé príznaky, ktoré môžu viesť až k havarijnému stavu, ako je vyhorenie rozbočovacích krabíc a izolácie vodičov s následkom možného požiaru.


Preto je pri akejkoľvek prerábke alebo rekonštrukcii potrebné vymeniť aj elektroinštaláciu, a nie len veci, ktoré vidíme. Kedy dôjde za týchto okolností k väčším problémom alebo havarijnému stavu, je len otázkou času. A keď k nemu dôjde, každá predchádzajúca rekonštrukcia sa zbytočne znehodnotí a predraží.

Rozvody TV a audio signálu, dátové siete

Do Vášho domu rýchlo a kvalitne nainštalujeme všetky druhy slaboprúdových rozvodov.


Audio rozvody - Váš domov ozvučíme podľa Vašich požiadaviek. Od kvalitného zapojenia Vašej audiosústavy či domáceho kina, až po vytvorenie viacerých nezávislých hudobných zón v rôznych miestnostiach s napojením na centrálny hudobný archív.


TV rozvody - rozvody klasického televízneho signálu zavedieme do všetkých miestností Vášho bytu či domu podľa Vašich potrieb. Ak budete chcieť viac, navrhneme a nainštalujeme Vám systém pomocou ktorého bude Váš kompletný filmový archív dostpný z ktoréhokoľvek miesta Vášho domova.


Rozvod internetu a dátové siete - pripojenie k internetu je súčasťou pohodlného bývania. Internet vo Vašom dome či byte rozvedieme podľa Vášho priania buď pomocou klasických káblov, alebo bezdrôtovým WIFI pripojením s pokrytím každej miestnosti ako aj okolia Vášho obydlia.


Chcete viac? Informácie o tom, čo navyše dokážeme spraviť pre vaše pohodlie nájdete v sekcii inteligetný dom.

Osvetelenie vnútorné a vonkajšie

Správne osvetlenie spoluvytvára atmosféru Vášho domova a ovplyvňuje aj Vašu náladu.


Rýchlo a kvalitne navrhneme a nainštalujeme interiérové osvetlenie v klasickom prevedení, alebo ho rozšírime o inteligentný systém stmievačov s centralizovaným ovládaním.


Nastavenie osvetlenia podľa dennej doby, nerušivé osvetlenie pri sledovaní televízie, alebo optimálne svetlo pri rodinnej večeri. Preddefinované svetelné scény zabezpečia, že svetla bude vždy toľko aby bolo vaše pohodlie vo Vašom inteligentnom dome či byte čo najvyššie.


Podľa Vašich požiadaviek Vám nainštalujeme tiež vonkajšie osvetlenie. Od základného osvetlenia okolia Vášho domu, cez záhradné osvetlenie až po osvetlenie bazénu, optimálne nadizajnované osvetlenie okrem pohodlia a bezpečia zvýši aj estetickú hodnotu Vášho domova.

Bleskozvody

Mať na dome zlý bleskozvod je horšie ako nemať žiaden.


Pre správnu funkciu bleskozvodu musia byť všetky jeho časti - zachytávač, spoje, zvody a uzemňovač správne navrhnuté vo funkčnom stave.


Bleskozvod vám naprojektujeme a nainštaluejeme tak, aby spoľahlivo ochránil nielen zdravie osôb ktoré sa nachádzajú v dome, ale zminimalizoval riziko zničenia vašich elektrospotrebičov v prípade zásahu domu bleskom.

Revízne služby

V prípade potreby Vám sprostredkujeme revízne služby ako je revízna správa na novú elektroinštaláciu, revízna správa na elektrickú prípojku ako aj revízna správa na bleskozvod.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás, navrhneme Vám riešenie šité presne na mieru Vašim potrebám!


prevádzka Bratislava
tel: 0905 236 511 noble@noble-electric.sk
adresa - QR kód